Технічний опис

Пневмокаркасна споруда (ПКС) – це надувна конструкція, її несучим елементом є пневматичні арки з надлишковим тиском повітря всередині – пневмобалони.





Пневматичні арки з'єднані між собою в єдину конструкцію та утворюють каркас споруди, до якої приєднується оболонка. Елементи каркасу та оболонка споруди виготовлені з технічної ПВХ тканини методом високоякісного зварювання. Усі шви герметичні, характеризуються високою міцністю. Конструкція не вимагає постійного підкачування. Нагнітач повітря з пристроєм автоматичного контролю тиску вмикається та підтримує тиск у міру необхідності.

Залежно від конструкції каркасу пневмокаркасні споруди розподіляються на два типи: модульні та цільнонадувні.



Модульні пневмокаркасні споруди



Будівля такого типу складається із замкнутих модулів арочної форми, які наповнені стисненим повітрям. Кожна арка герметична, з'єднується із сусідніми арками спеціальними карабінами, має незалежну подачу повітря від компресора. У разі пошкодження та розгерметизації окремої арки експлуатаційні властивості всієї споруди не змінюються, пошкодження легко усуваються. Модульний ПКС легко розвантажувати, транспортувати та монтувати, тому що вага кожного окремого модуля незначна. Такий ПКС можна перебудовувати в процесі експлуатації: подовжувати, укорочувати (додавати чи прибирати модулі), зробити з однієї будівлі дві.



Цільнонадувні пневмокаркасні споруди



ПКС цільнонадувного типу є єдиною герметичною конструкцією. Даний вид конструкції не вимагає оболонки тенту. Має широкий діапазон можливостей з дизайну. Однак застосовувати цю технологію можна лише для споруд, ширина яких не перевищує 20 метрів.



Каркас та оболонка

Як матеріал для виготовлення каркасу та оболонки застосовуються технічні тканин з покриттям з полівінілхлориду (ПВХ) найбільшого світового виробника - німецького концерну Mehler Texnologies. Тканини Valmex і Polymar мають відмінні міцнісні та експлуатаційні характеристики і добре зарекомендували себе за довгі роки експлуатації в різних кліматичних умовах. Основні експлуатаційні характеристики тканин Mehler Texnologies: - Висока міцність; механічна та хімічна стійкість; широкий діапазон робочих температур; електроізоляційні властивості; низька горючість; стійкість до УФ-випромінювання та атмосферних явищ; екологічна безпека.



Вікна та двері

Технології пневмокаркасного будівництва дають можливість широкого вибору комплектації споруд. Є можливість використовувати промислові автоматичні ворота, металопластикові двері та навіть вітражні композиції. За бажанням замовника ми можемо виготовити пневматичні двері та ворота. Можна також застосувати найпростішу і економічну систему входу/виходу - полог, що відкривається з ПВХ тканини. Вікна виготовляються з прозорого матеріалу.



Система подачі повітря

Система подачі повітря встановлюється у зовнішньому шумопоглинаючому коробі і складається з основного та резервного вентилятора, пристрою автоматичного контролю тиску та дизельного генератора (за потреби). Основний вентилятор включається періодично при падінні тиску у споруді та відключається при досягненні верхньої межі. Резервний вентилятор підключається, якщо основний з будь-яких причин не забезпечує достатнього тиску. У разі вимкнення електроенергії вмикається дизельний генератор. Система подачі повітря керується пристроєм автоматичного контролю тиску.



Фундамент

При встановленні ПКС на бетонну основу застосовується анкерний спосіб кріплення. При встановленні на ґрунтову основу використовуються гвинтові палі. Можливий варіант установки з використанням баласту, для якого використовуються водоналивні балони або мішки з піском.



Освітлення

Тканини ПВХ мають гарну світлопроникність. Вдень використовується природне освітлення. Є можливість виготовлення вікон з прозорого матеріалу. При необхідності можна використовувати штучне освітлення, для організації якого передбачено систему кріплення світильників.



Створення мікроклімату

Як обладнання для створення мікроклімату використовуються теплогенератори, теплові гармати та системи кондиціювання різних світових виробників.